image1 image2 image3

radca prawny rzeszow Zasoby i perspektywy gospodarowania wodą w dorzeczu Wisły - konferencja naukowa w Toruniu z udziałem pracowników naszej Kancelarii

18.11.2017 | j.sz.

logo umk  ptg herb torunia

Miło nam poinformować, iż w dniach 16-17 listopada 2017 r. pracownicy naszej kancelarii wzięli czynny udział w organizowanej w Toruniu naukowej konferencji hydrologicznej Zasoby i perspektywy gospodarowania wodą w dorzeczu Wisły.

Organizatorami tego wydarzenia były: Komisja Hydrologiczna Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Katedra Hydrologii i Gospodarki Wodnej Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Prezydent Miasta Torunia.

Z ramienia kancelarii w ramach naszej specjalizacji z zakresu prawa wodnego zaprezentowaliśmy wystąpienia nt:

  • Rybactwo śródlądowe w nowym prawie wodnym - prawne aspekty ustanawiania obwodów rybackich i obrębów hodowlanych

  • Urządzenia melioracji wodnej szczegółowej i podstawowej, a kanalizacja deszczowa w miastach - problemy na tle nowego prawa wodnego.

Przedstawione zagadnienia związane były z wejściem w życie nowej ustawy Prawo wodne z lipca 2017 r. Podczas konferencji oprócz istotnych zagadnień związanych z problematyką gospodarowania zasobami wodnymi dorzecza Wisły omawiano również planowane w najbliższym czasie inwestycje w gospodarce wodnej, w tym budowę stopnia wodnego na Wiśle w Siarzewie, czy też realizację programu dla Odry.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu.